• Yasin Güngör

İçerik Video ile Fark Yaratmanın 5 Yolu

Günümüzde içerik tamamen farklı bir boyut kazandı. İşte içerik video ya da yaygın kullanımıyla content video tam olarak bu farkı yaratıyor. Bakalım bu videolardan faydalanarak fark yaratmak size ne gibi faydalar sağlayacak? Metin olarak hazırlanan ve görsellerle desteklenen içerikler işletmelerin ve markaların rekabetçi avantaj yaratmasına izin veriyor. Ancak artık sadece metin ve görseller yeterli değil. Artan rekabet koşulları nedeniyle markaların fark yaratacak başka bir alana ihtiyacı var.


İçerik videolarının kullanım alanları markaların ve kişilerin sosyal medya hesapları, web siteleri, fuarlar gibi bir çok kanalda etkili çalışmalardır.


İçerik Video ile Kısa Sürede Tüm Bilgileri Sunun

İçerik video sunarak istediğiniz tüm bilgileri saniyeler gibi kısa bir sürede sunabilirsiniz. Günümüzde kimsenin bir video ya da yazı için harcayacak dakikaları saatleri yok. En kısa sürede en fazla bilgiyi görsel olarak en zengin açıdan sunmak fark yaratmanıza yardımcı olacak.Her Yere Taşıyabileceğiniz Tanıtım Malzemesine Sahip Olun

Video içerik kullanmanın en büyük avantajı ise istediğiniz her yere taşıyabilmeniz. Bir fuar sırasında akıllı telefonunuzdan, tabletinizden ya da bilgisayarınızdan açarak içeriğinizi saniyeler içerisinde gösterebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızda video içerikler ile düşük maliyetli ve etkili reklamlar vererek maliyetlerinizi düşürüp etkiyi arttırmanız mümkün.


Sosyal Medyada Varlık Gösterin

Sosyal medya içerik video açısından çok zengin bir ortam. Kendi özel video içeriklerinizle bu zengin ortamın bir parçası olmak fark yaratmanıza yardımcı olacak. Kurumsal kimliğinizle uyumlu bir video içeriği (content video) çalışması, farklı platformlarda boy göstermenize izin verir.


İşletmenizi Tüm Yönleriyle Tanıtın

Aynı zamanda işletmenizi video platformlarında baştan sona tanıtabilirsiniz. İşletmenizi öne çıkaran video içerikler, sunduğunuz ürüne ihtiyaç duyanları dikkatini çekecektir. İçerik video çalışmalarında sektöre dair bilgiler verebilir ya da ipuçları sunabilirsiniz. Önemli olan ilgi çekici ve yaratıcı bir içerik sunmak.


Potansiyel Müşterilerinize Değerli Bir Kaynak Sunun

İnternet üzerinden yayınlayacağınız video içerikler potansiyel müşterilere ulaşmanız konusunda fark yaratmanıza yardımcı olacak. Bir konuyla ilgili bilgi almak isteyen kişiler sizin videolarınızı ziyaret edebilir. Ya da bir ürünün nasıl monte edileceğini görmek için sizin video içeriğinizi ziyaret edebilirler. İşte tüm bunlar ziyaretçilerinizi gerçek müşterilere dönüştürmek için fırsatlar yaratır.


Macaw İstanbul, yaratıcı ekibiyle ihtiyaç duyduğunuz her konuda içerik video hizmeti sunuyor. İster sosyal medya içerikleri olsun ister bilgilendirici videolar, tüm video içerik çözümleriniz için hemen bizimle iletişime geçin.


67 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör