• Yasin Güngör

Neden Tanıtım Filmleri Firmanızın PR çalışması açısından önemli ?

Yıllar boyu ticari faaliyetlerini sürdüren, ya da belki yeni kurmuş olduğunuz şirketiniz için alışıldık tanıtım ve satış – pazarlama yöntemlerine eklenen bu yeni PR yöntemiyle ilgili soru işaretleriniz var. Tanıtım filmi çekmem gerekli mi? Böyle bir videonun ticari etkinliklerime bir faydası olacak mı? Sektörde ne derece yaygınlaştı ve satış rakamlarım üzerinde doğrudan bir etkisini görebilecek miyim?  Çekilen videoyu hangi alanlarda ve ne kadar efektif kullanabilirim? Şimdi haklı olarak aklınızı kurcalayan bu sorulara açıklık getirelim.


Üretim yapan bir firma, sektördeki rakiplerinin arasından sıyrılmak, fark yaratmakve doğru kanallarla müşterisine ulaşmak için pek çok tanıtım yöntemi uygular, ve bu yöntemler için bütçe ayırır. Doğru planlama ve satış öncesi pazarlama stratejileri açısından bunların gerekliliği elbettesu götürmez. Fakat bu reklam yöntemlerinin bazıları çok aşamalı ve kısa süreli denilebilecek periodlarda yenilenmesine ihtiyaç duyulan tarzdadır.

Özellikle ihracat yapan ve sektörel fuarlara katılan firmaların hem mevcut, hem de hedefindeki yeni müşterilerine kendini tanıtması, güven ilişkisi kurması açısından marka bilinirliği ve ürün lansmanları kadar firma tanıtım filmleri de büyük kolaylıklar sağlamaya başladı. Showroomda sergilenen ürünler, kartela ve kataloglar, müşterilere özel hazırlanan numuneler şeffaflığı ön planda tutan bir tanıtım stratejisi doğrultusunda yetersiz kalabilir. Müşterilerinizi tanıtım filminiz ile, şirketinizin faaliyetlerini, tarihçesini anlatmanın yanında üretim tesislerinizi gösterecek bir tanıtım videosu firmanıza ve ürünlerinize duyduğunuz güveni gösterecekve karşı tarafta da güven tesis etmek açısından çok faydasını göreceğiniz bir yatırım olacaktır.


Son zamanlarda bildiğimiz reklam filmleriyle ürün ve özelliklerini tanıtmanın ötesine geçmekte yetersiz kalmaya başladı. Organize sanayii sitelerinde üretim ve dağıtım yapan bir çok farklı sektörden firma, yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine hızlı ve kolay bir yöntemle en açıklayıcı, en net şekilde ulaşmanın yolunu ararken tanıtım filmleri bu ihtiyaçları sağlamak adına ön plana çıktı. Fuar ve organizasyonlarda kurulan standlarda tek tek anlatılacak ürün özellikleri, firma etkinlikleri müşteri güvenini tesis etmek ve firmaların  üretim hacmini, sektördeki yerini göstermek açısından yetersiz kalmaya başladı. Sadece web sitelerinde değil, bu tip mecralarda da kullanılabilecek bir tanıtım filminin, gerektiğinde daha uzun ve detaylandırılmış, panaromik gezintiye imkan sağlayan versiyonları da görsel iletişimin avantajlarını maksimum düzeyde kullanmanızı sağlıyor.38 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör